Apģērba uzdevums

Apģērba uzdevums – aizsargāt Jūsu ķermeni no ārējas iedarbības. Katrā apģērbu sistēmas komponentā ir: pamatslānis, vidējais slānis, izolējošais slānis un ārējais slānis, un galvenais un vienkāršākais ieguvums, kas nepieciešams katram pircējam – komforts. Neviena no detaļām tiešā veidā nav saistīta ar komfortu, bet visi funkcionālie risinājumi to veido.

Citiem vārdiem sakot, komforts ir atkarīgs no apģērba īpašībām. Komfortu ietekmē arī aktivitātes intensitāte. Tam, kam nepieciešama ūdensizturīga/ elpojoša vējjaka ar komfortu saprot kaut ko citu, nekā, piemēram, alpīnists, kurš dodas kalnos ziemā. Mūsdienu trīsslāņu sporta apģērba koncepcijā katram slānim ir sava funkcija. 

         1.KĀRTA – gaisa caurlaidīgs, mitrumu novadošs ( termoveļa). Slānis, kas ir vistuvāk miesai. Tā pamatfunkcija ir sviedru novadīšana no ķermeņa virskārtas, lai āda paliek sausa, nepieļaut ķermeņa atdzišanu, saglabā nepieciešamo siltumu, ir gaisa caurlaidīgs, elpojošs.

        2.KĀRTA – Izolējošais slānis ( plīša apģērbs). Starpslānis – sildošs, kas pasargā ķermeni no atdzišanas, sasilda aukstos laika apstākļos. Mitrums neuzkrājas, bet tiek vienkārši novadīts uz materiāla virskārtu, kur mitrums izgaro vai tiek transportēts uz apģērba trešo kārtu. Jums būs patīkami sportot vieglā un sausā apģērbā. 

       3.KĀRTA – Aizsargslānis ( vējjakas, bikses, kostīmi vētras apstākļiem). Ārējā kārta aizsargā nelabvēlīgos laika apstākļos. Ir kā vairogs pret vēju, lietu, aukstumu. Mitrumu caurlaiž tikai vienā virzienā – no iekšpuses uz āru, neierobežojot ādas elpošanu. Jums nav jābaidās no vēja, lietus un sniega.

Efektīvu apģērbu veido, balstoties uz fizikas likumiem. Silts cilvēka ķermenis izdala sviedrus, un āda kļūst mitra. Mitra āda ātrāk atdziest, jo mitrums izgaro no tās virskārtas. Likumsakarīgi – jo vairāk Jūs kustaties, jo vairāk svīstat, jo ātrāk mitrums izgaro. Siltos laika apstākļos tas ir labi. Mitrums izgaro, tādā veidā atvēsinot ķermeni, un novērš pārkaršanu vienlaicīgi siltā gaisa temperatūra aizsargā Jūs no atdzišanas. Aukstos laika apstākļos kustoties, ķermenis reaģē tāpat. Ķermenis svīst, lai atdzistu, mitrā āda pastiprina atdzišanas procesu, bet pārlieka atdzišanas var radīt diskomfortu un hipotermiju.

BRUBECK termoveļas kolekcijas

Izmeri